İptal İade ve Değişim Prosedürü

Online Satış Sitemizde Sipariş İptali:

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz "Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Talebinizi iletmek için info@ipekistanbul.com adresine siparişin numarasını ve iptal talebinizi bildirerek de iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siparişiniz "Kargoya Verildi” durumundaysa siparişinizi iptal değil iade edebilirsiniz.

Online Satış Sitemizde Ürün İadesi:

Online satış sitemizden satın aldığınız ürünü, teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde fatura arkasında yer alan iade & değişim formunu eksiksiz doldurarak iade edebilirsiniz. İade İçin göndereceğiniz ürünleri "Yurtiçi Kargo firması Müşteri numaramız 398240229" ile göndermeniz gerekmektedir. Yurtiçi Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri ipekistanbul.com tarafından karşılanmamaktadır.

İade ürün hiç kullanılmamış, yıkanmamış, ütülenmemiş, etiketi zarar görmemiş, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe Alıcı tarafından mutad kullanımı aşan bir kullanım gerçekleştirildiğinin tespiti halinde Alıcı’nın cayma hakkı mevcut değildir. Bu halde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

Kapıda ödeme seçeneğini kullanılarak verilen siparişlerde, ödeme sipariş tesliminde kargo görevlisine yapılmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan siparişlerin iadelerinde; iade tutarı kadar bedel istediğiniz zaman kullanabileceğiniz şekilde hesabınıza hediye çeki olarak tanımlanmaktadır ve ya değişim yapılmaktadır, para iadesi yapılamamaktadır.

Satın alma esnasında promosyona hak kazanılmış ise, satışa konu edilmiş ürünün veya verilen siparişin mütemmim cüz’ü niteliğindeki promosyon ürünü, ürünün asıl faturasını ve kargo teslim tutanağı örneğini bize ulaştırmanız gerekmektedir. Promosyon ürün iade edilmez ise, ipekistanbul.com tarafından normal satışa konu edilerek müşteriye fatura edilir ve isabet eden bedel tahsil edilir. Fatura aslı (tüm nüshaları) gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir.

İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Gerek görüldüğünde ürün iade onayı için fabrikasına gönderilebilir. Bu işlemler en az 3 en fazla 15 gün içinde tamamlanacaktır.

Ürünün iade şartlarına uygun olması halinde, ürün bedelini ödeme yaptığınız şekliyle size iade edilir. Havale ile ödeme yapmanız durumunda sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda ise ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza artı bakiye olarak yansıtması 15 günü bulabilir. ipekistanbul.com’un bu sürece müdahale etme hakkı yoktur.

Talebinize göre iade edilecek tutar kadar hediye çekide tanımlanabilir bu şekilde istediğiniz zaman bu hediye çekini site içerisinde kullanabilirsiniz.

 

Online Satış Sitemizde Ürün Değişimi:

Online satış sitemizden satın aldığınız ürünü, teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde fatura arkasında yer alan iade & değişim formunu eksiksiz doldurarak değişim yapabilirsiniz. Değişim İçin göndereceğiniz ürünleri "YurtiçiKargo firması Müşteri numaramız 398240229" ile göndermeniz gerekmektedir. Yurtiçi Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri ipekistanbul.com tarafından karşılanmamaktadır.

 

Değişim talebiyle firmamıza gönderilen ürün hiç kullanılmamış, yıkanmamış, ütülenmemiş, etiketi zarar görmemiş, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe Alıcı tarafından mutad kullanımı aşan bir kullanım gerçekleştirildiğinin tespiti halinde Alıcı’nın cayma hakkı mevcut değildir. Bu halde ürün iade ve değişim alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Satın alma esnasında promosyona hak kazanılmış ise, satışa konu edilmiş ürünün veya verilen siparişin mütemmim cüz’ü niteliğindeki promosyon ürünü, ürünün asıl faturasını ve kargo teslim tutanağı örneğini şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir. Promosyon ürün iade edilmez ise, ipekistanbul.com tarafından normal satışa konu edilerek müşteriye fatura edilir ve isabet eden bedel tahsil edilir. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde işleminiz başlatılır.

Değişim yapmak istediğiniz ürün faturası ile beraber bize gönderilmelidir. Değişim için talep etmiş olduğunuz ürün rezerve edilmemektedir, değişim için gönderdiğiniz ürün kontrolünden sonra talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut ise değişimi gerçekleştirilmektedir.Talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut değilse talebinize göre alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza para iadeniz yapılabilir ve ya iade edilecek tutar kadar hediye çeki tanımlanabilir bu şekilde istediğiniz zaman bu hediye çekini site içerisinde kullanabilirsiniz. Ürün bize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde değişim işleminiz yapılarak yeni siparişleriniz kargoya teslim edilerek işleminiz tamamlanır. Tahmini teslimat süremiz iş günü üzerinden hesaplandığı için belirtilen süreye hafta sonu ve resmi tatiller dahil değildir. Bu süreler arasında vermiş olduğunuz siparişleriniz, ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Değişimi yapılmış bir ürünün tekrar değişimi ya da iadesi yapılamaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.