Blog

Eşarp Klipsi Nedir?

20 Ekim 2022

Eşarp iğneleri, tüm gün eşarbını takmak isteyen Müslüman kadın için harikadır. Tam zamanlı olarak başörtüsü takmaya yeni başladıysanız, başınızın hemen yanına bir iğne yerleştirilmesi düşüncesi oldukça korkutucu olabilir. Başörtünüzü çeşitli stillerde sabitlemek için eşarp iğneleri kullanılır. Bir iğnenin en yaygın uygulaması, başınızın etrafına sarıldıktan sonra başörtünüzü bir arada ve sabit tutacak olan çenenizin altındadır. Birçok başörtüsü, düz iğneler, çengelli iğneler ve çubuk iğneler gibi çeşitli iğneler kullanır. Gün boyunca başörtünüzü ayarlamak zorunda kalmamak için orada olsalar da, daha kalın, daha sıkı dokunmuş başörtüsü için çok uygundurlar çünkü delik oluşturmazlar veya malzemeye zarar vermezler. 

Şal Nedir, Nasıl Bağlanır?

06 Ekim 2022

Şal, İslam'ın mütevazı giyim standartlarına uygun olarak kadınlar tarafından giyilen örtücü bir  giysidir. Tarza bağlı olarak üçgen, dikdörtgen veya kare bir kumaş parçasından yapılabilir. Şal, kullanıcının başını ve omuzlarını örtmek için giyilebilir veya gövdenin ek kapsamını sağlamak için giyilebilir. Başörtüsü olarak giyilirse, bir kadın onu yerinde tutmak için başörtüsü iğneleri kullanabilir ve ayrıca altına ek bir eşarp veya şapka takabilir. Üst giysi olarak giyilen şal, daha ağır veya daha kısıtlayıcı bir tesettür için daha rahat bir alternatif olabilir.

Eşarp Nedir, Nasıl Bağlanır?

23 Eylül 2022

Eşarbın ne olduğunu tam olarak anlamak ve farklı bağlama stillerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Bu makale ile eşarbınızı takmanın zahmetsiz yolları konusunda size rehberlik ediyoruz.

Okumaya devam edin…

Haşema Bonesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

09 Eylül 2022

Yaz ayları geldiğinde tatile çıkmak isteyen ve denizin tadını doyasıya yaşamak isteyen kapalı hanımların tercih ettikleri deniz giysisine haşema denir. Haşemalar iki parçadan oluşan ve tesettür plaj giysisidir. Haşemalar ilk üretimlerinden itibaren günümüze kadar oldukça değişime uğramış ve birçok farklı modern seçenekleri ile satışa sunulmaya başlanmıştır.

Üstelik haşemaları istediğiniz renge, modele ve bedene uygun şekilde alabilmeniz mümkündür. Haşema bonesi tesettürlü hanımların başlarına öttükleri bir bone çeşididir. Daha çok tesettür haşema bonesi ve tesettür yüzme bonesi olarak da geçer. İpekİstanbul sizlere birbirinden farklı modeller ile haşema bonesi sunar.

Tesettürlü hanımlar deniz tatiline gitmek istediklerinde, denize girmek için haşema kullanırlar. Haşemalar belli özellikler baz alınarak hazırlanır ve satışa sunulur. Öncelikle muhafazakar kesimler için üretilen haşemalar, kumaşı su ile temas etse de yapışmayacak ve iç belli etmeyecek şekilde tasarlanır.

Başlarına örtecekleri haşema bone, başa tam oturacak şekilde ve suyla temas edince kaymayacak şekilde üretilir. Haşema bonesi nedir ve nasıl kullanılır? Diyecek olursanız, öncelikle tercih ettiğiniz haşema modelinin içinden çıkabildiği gibi ayrı olarak da alabilirsiniz.

Haşema bonesi saçı tamamen örtecek şekilde, suyla temasta kaymayacak şekilde üretilen bir bone çeşididir. Haşema bonesini kullanırken öncelikle saçlarınızı sıkıca bağlayın. Daha sonra kulaklarınızı da içine alacak şekilde kafanıza boneyi oturtun. Tabi her haşema bonesinin özelliği farklıdır.

Tesettür Bone Nedir? En Zarif Bone Çeşitleri

24 Ağustos 2022

Boneler kadınların saçlarını kapatmak için kullanıldıkları en önemli aksesuarlardan bir tanesidir. Kapalı giyinmeyi tercih eden kadınlar için başörtü içerisinde saçların görünmemesini sağlayan boneler, birçok farklı renk ve kumaşlarda üretilmektedir. Evet, bonenin birçok çeşidi bulunur lakin tesettür bone nedir? Güzel tesettür bone modellerini nereden bulabilirim?

İşte cevapları...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.